Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Polska! Młodość! Niepodległość! – zapraszamy na Marsz Niepodległości 2013

02 sie

Przyjaciele!

11 listopada 2013 r. ulicami Warszawy po raz czwarty przejdzie największa, doroczna manifestacja narodowa – Marsz Niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy na nią wszystkich Polaków, dla których suwerenność naszego państwa, opartego na 1000-letniej tradycji i tożsamości narodowej, to wartości pierwszorzędne.

Inicjatywa Marszu Niepodległości otwarta jest dla każdego, kto podpisuje się pod hasłem w pełni niepodległej Polski niezależnie od przynależności ideowej czy politycznej. Biało-czerwona, potężna manifestacja narodowa ma jak co roku pokazać jedność i determinację Polaków do walki o Niepodległą Rzeczpospolitą. Zwłaszcza teraz, gdy Unia Europejska trzeszczy w podstawach, sztuczna waluta euro pogrąża kolejne gospodarki, a Polsce i wielu innym państwom narzuca się dławiące nasz rozwój ograniczenia, takie jak „pakiet klimatyczny”. W takiej sytuacji opinia publiczna w naszym kraju i poza jego granicami musi usłyszeć mocny, jednoznaczny głos, głos opowiadający się za suwerennością: polityczną, kulturalną, gospodarczą. Ma to być klarowny głos społeczeństwa, przeciwstawiony mętnym, niejednoznacznym i bojaźliwym wypowiedziom przedstawicieli klasy politycznej i rządzących Polską elit.

Z wielkim zadowoleniem obserwujemy, że Marsz Niepodległości w ciągu minionych lat pobudził do aktywności patriotycznej i narodowej setki środowisk w całym kraju. Gratulujemy wszystkim inicjatywom, których długa lista pokryła mapę Polski. Cieszymy się z każdego sygnału narodowej aktywności, dobiegającego z najmniejszego zakątka naszej Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich, którzy tą swoją lokalną działalnością chcą uczcić Święto Niepodległości, by zorganizowali swoje manifestacje w jego „wigilię”, w niedzielę 10 listopada 2013 r.

Natomiast 11 listopada po południu, tradycyjnie już, spotkajmy się wszyscy na corocznej, największej manifestacji w Warszawie. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pracuje nad jego przygotowaniem przez cały rok, organizatorzy wyjazdów z całego kraju powinni pomyśleć o nich zaraz po wakacjach. Pamiętajcie również o potrzebach związanych z organizacją Marszu – środkach finansowych i zgłoszeniach do Straży Marszu Niepodległości. Jeśli zbyt późno zdecydujecie się na wsparcie materialne, lub zbyt późno wyślecie zgłoszenie do Straży, Wasz wysiłek i chęci nie będą mogły być dobrze spożytkowane.

Podsumowując:

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”
Młodzież Wszechpolska
Obóz Narodowo-Radykalny
Janusz Korwin-Mikke

 

4 Komentarze

 • jan pisze:

  Nie jestem narodowcem, nie popieram nacjonalizmu, to zło. Ale 11.11 uczczę jako polak, mieszkaniec. Nie potrzebuję do tego ani marszów, ani nacjonalistycznych hord z dorobioną ideologią. Niech,każdy uczczi ten dzień po swojemu.

  • Krzysiek pisze:

   No to jesteś polakiem przez małe P jak sam zresztą o sobie napisałeś, kiedy przejrzysz na oczy zacznij pisać o sobie przez duże P. Każdy POLAK ma obowiązek wyrazić radość z odzyskania Niepodległości. Na marginesie – „Hordy” to są pedałów na paradach.

 • Leszek pisze:

  Dbałość o Wspólnotę Narodową Polaków jest dobra …dla Polaków.
  Więc tradycyjnie wybiorę się na Marsz Niepodległości
  Leszek.Warszawa.Polska

 • Sylwia pisze:

  SUPER!! JEDNOCZMY SIĘ RODACY!! :) :):)
  do zobaczenia na marszu.

  Chwała Bohaterom Wojennym.


Wyraź swoją opinię